Рекомендації психолога батькам щодо адаптації дітей раннього віку до умов дитячого садка

1. Потрібно максимально наблизити домашній режим до розпорядку дня в дитячому садку. Важливо впорядкувати години сну, харчування, перебування на вулиці.

2. Під час проведення режимних процедур заохочувати і розвивати дитячу самостійність (самостійно їсти, пити з чашки, користуватися туалетом, закріплювати навички одягання тощо).

3. Про майбутній вступ до дитячого садка говорити з дитиною як про радісну подію. Казати дитині, що їй буде добре в дитячому садку, що її чекатимуть добрі вихователі, радісні діти, іграшки.

4. У присутності малюка слід утримуватися від висловлювання своїх побоювань із приводу того, чи зможе малюк спокійно покинути дім, як його будуть там доглядати (тривога батьків легко передається дітям).

5. Щоб розвіяти сумнів і хвилювання дитини, слід попередньо відвідати групу. Краще привести малюка, коли діти гуляють.

Рекомендації психолога вихователям для розпізнавання стану психологічного здоров'я дитини

Психологічне здоров'я дитини - стан душевного благополуччя, емоційного комфорту, впевненість у своєму майбутньому, пов'язано з відчуттям захищеності свого "Я"

Показники психологічного здоров'я:

  • в емоційній сфері

Позитивнно-емоційний стан, подолання негативних емоцій, зокрема й руйнівних (страх, гнів, заздрощі, жадібність), емоційна стабільність (самовладання).

  • в інтелектуальній сфері

Здатність зосереджувати увагу, утримувати інформацію в пам'яті, уміння логічно мислити, виявляти творчі здібності, активність у пізнавальній діяльності.

  • у мотиваційно-особистісній сфері

Адекватний рівень домагань, адекватна самооцінка, особистісна автономія, самоповага, самоконтроль, сформованість вольової сфери, цілеспрямованість, активність, позитивна мотивація життєдіяльності, поведінки та відносин, адекватне сприйняття навколишнього світу та себе.

Кiлькiсть переглядiв: 333

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.